• 5. Mersin Cnr Kitap Fuarı
  • 23 Kasım-1 Aralık 2019
Kalan Süre

3. CNR Mersin Kitap Fuarı'nda ziyaretçi izdihamı yaşandı


MERSİN’de 25 Kasım- 3 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı, 160 binin üzerinde kitapseverin katılımı ile tamamlandı.
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve  Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı sona ererken ziyaretçi izdihamı yaşandı. 
 
Fuarda, 160 binin üzerinde kitapsever ağırlandı. 9 gün boyunca süren fuarda, söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte toplam 500 etkinlik gerçekleştirildi.
 
Fuara, yayınevleri 500’ün üzerinde yazar ve çizeri kitapseverlerle bir araya getirdi. Fuar, Alfa, Can, Erdem, Ephesus, Epsilon, Timaş, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası , İletişim , Pegasus, Profil, Semerkand, Yeditepe, İthaki, Damla yayınları, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu’nun da aralarında bulunduğu 250'nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile gerçekleşti.
 
Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin de desteklediği fuara katılan ünlü yazarlar, yeni çıkacak olan kitaplarını okuyucuları ile ilk kez buluşturdu. Özellikle kitaplarını imzalatmak isteyen gençler ve öğrenciler, fuarda uzun kuyruklar oluşturdu.