• 9. Mersin CNR Kitap Fuarı
  • 12-20 Ekim 2024
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Mersin kitap fuarında Ahmet Ümit izdihamı

11/25/2019

Bu yıl 5’incisi düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı’nın onur konuğu polisiye öykü ve roman yazarı Ahmet Ümit oldu. Kitapseverlerin yoğun ilgi ile karşıladığı Ahmet Ümit, fuarda bir yandan “Aşkımız Eski Bir Roman” isimli yeni kitabını imzalarken diğer yandan hayranları ile buluşmanın heyecanını yaşadı. Fuarda ayrıca Dünyanın en önemli sümerologlarından biri olan Muazzez İlmiye Çığ’a “Yaşam Boyu Öğretmenlik Ödülü” verildi.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliği ve KOSGEB desteği ile düzenlenen 5. CNR Mersin Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar süresince seminer ve ünlü yazarların söyleşi ve imza günlerine de ev sahipliği yapacak olan fuar, dünyaca ünlü polisiye öykü ve roman yazarı Ahmet Ümit ile sümerolog, bilim insanı ve tarihçi Muazzez İlmiye Çığ’ı ağırladı.

Ahmet Ümit’e sevgi seli

İkinci gününde hayranlarıyla buluşan 5. CNR Mersin Kitap Fuarı’nın onur konuğu; Başkomser karakterinin yaratıcısı, ünlü yazar Ahmet Ümit, standı ziyaret eden kitapseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Ahmet Ümit fuarda bir yandan yeni kitabı ‘Aşkımız Eski Bir Roman’ için imza verirken diğer yandan ise standı ziyaret eden kitapseverlerle sohbet etti.

Muazzez İlmiye Çığ’a ‘Yaşam Boyu Öğretmenlik Ödülü’

100'ün üzerinde yayınevi ve 300’ü aşkın markaya ait kitapların okuyucularıyla buluştuğu fuarda aynı gün sümerolog, bilim insanı, tarihçi Muazzez İlmiye Çığ’ın da imza günü vardı. 106. yaş gününü kutlayan Dünyanın en önemli sümerologlarından biri olan ünlü yazar Muazzez İlmiye Çığ’a fuar kapsamında “Yaşam Boyu Öğretmenlik Ödülü” takdim edildi.

1 Aralık’a kadar sürecek olan 5. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda kitapseveler 300’ü aşkın imza gününün yanı sıra paneller ve söyleşilerde en çok sevdikleri yazarları yakında görme ve tanıma fırsatı buluyorlar. Fuarın, 150 bini aşkın kitapseveri buluşturması bekleniyor.