• 9. Mersin CNR Kitap Fuarı
  • 12-20 Ekim 2024
Kalan Süre

Haberler

Mersin Kitap Fuarı 130 binin üzerinde kitapseveri ağırladı

Mersin ve bölgesinin en önemli kültür etkinliği olma hedefiyle gerçekleştirilen 2. CNR Mersin Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisi ile tamamlandı. CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde 350 markanın katılımı ile organize edilen fuar, açık kaldığı dokuz gün boyunca 130 binin üzerinde kitapseveri ağırladı.  
 
Fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından, Mersin Valiliği ile Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edildi. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda 500’ün üzerinde imza günü, panel ve söyleşi gerçekleşti. Fuarda, Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Yılmaz Odabaşı, Vural Savaş, Engin Alan, Fikri Sağlar, Tayfun Talipoğlu, Murathan Mungan gibi sevilen isimlerin imza günleri ve söyleşilerine büyük talep oldu.  
 
 
Genç yazarlar fuara damga vurdu
Teması “Akdeniz ve Edebiyat” olan CNR Mersin Kitap Fuarı’nda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanları da oluşturuldu. Fuarda özellikle genç yazarların eserlerine olan ilgi dikkat çekti. Öznur Yıldırım, Filiz Puluç, Koray Yersüren, Zeynep Sey, Büşra Küçük’ün de aralarında bulunduğu genç yazarların sevenleri, fuardan satın aldıkları kitapları imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdular.  
 
 
İstanbul’da Görüşmek Üzere
Uluslararası kimliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek CNR Kitap Fuarı, yüzbinlerce kitapseveri 24 Şubat - 5 Mart 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de ağırlamaya hazırlanıyor. CNR Holding ve Basın Yayın Birliği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği desteğiyle gerçekleştirilecek fuarda 19 ülkeden 600 yayınevi yer alacak